Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie “Lekcje o Mazowszu”

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie “Lekcje o Mazowszu”. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariuszy zajęć z zakresu edukacji regionalnej promujących Mazowsze jako region prężny i nowoczesny, czerpiący inspiracje do rozwoju z przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa.

Do udziału w konkursie zapraszamy nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół. Konkurs jest również otwarty dla innych osób związanych z oświatą i kulturą Mazowsza.

Oczekujemy na różnorodne ujęcia problematyki konkursowej w perspektywie geograficznej, historycznej, antropologicznej, urbanistyczno-architektonicznej, ekologicznej, ekonomicznej, psychologicznej, socjologicznej. Ważne, by przygotowane materiały zawierały prezentację treści w wymiarze całego województwa.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w pakietach edukacyjnych, które otrzymają wszystkie mazowieckie szkoły i biblioteki, a autorzy najciekawszych zostaną nagrodzeni. Mamy nadzieję, że będą one stanowić zachętę dla mieszkańców Mazowsza do lepszego poznania swojego regionu

Przed przystąpieniem do pracy nad scenariuszem polecamy lekturę książki „Mazowsze” autorstwa J. Choińskiej–Miki, M. Kuleszy, K. Miki i W. Morawskiego wydanej w 2011 roku na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Publikacja zawiera informacje, które mogą stanowić kanwę do scenariuszy. Wydanie to jest dostępne pod adresem https://www.mazovia.pl/wydawnictwa/podrecznik-mazowsze/.

Termin nadsyłania prac upływa  28 lutego 2017 roku. Szczegóły na temat Konkursu znajdują się w Regulaminie.

Załączniki:

Regulamin Konkursu „Lekcje o Mazowszu”

Załącznik nr 1 – Oświadczenie w sprawie ochrony danych osobowych

Załącznik nr 2 – Formularz zgłoszenia

Załącznik nr 3 – Scenariusz zajęć edukacyjnych